Григор Димитров ще играе срещу Рафа Надал на турнира от Големия шлем в Австралия

Григор Димитров

Бившият №1 в света Рафаел Надал и първата тенис ракета на България Григор Димитров ще се изправят един срещу друг в полуфинала на турнира от Големия Шлем – Откритото първенство на Австралия. Двамата отново ще играят на кортовете в Мелбърн както преди три години на четвъртфиналната фаза.

Димитров и Надал са се срещали досега осем пъти при професионалистите.

Надал има седем победи срещу Димитров, но хасковлията срази левичара от Манакор –с 6:2, 6:4 в четвъртфиналите на турнира в Пекин през октомври.

Двубоят на „Род Лейвър арена“ ще започне в 10.30 ч. българско време и ще бъде предаван пряко по „Евроспорт“.

Двамата ще играят за втори път във формат три от пет сета. Предишният отново беше в Австралия – на четвъртфиналите през 2014 г., когато носителят на 14 титли от Големия шлем се наложи с 3:6, 7:6 (3), 7:6 (7), 6:2 във вълнуваща битка, продължила 220 минути.

Победителят от деветия им мач ще спори за титлата на Австралия с победителя от швейцарския сблъсък между Роджър Федерер и Стан Вавринка.

Брюксел обвинява Facebook в лъжа при закупуването на Whatsapp

Наближава краят на SIM- картите за мобилните телефони

Българка ще бъде Fallera Mayor (царица) на фестивала „Las Fallas” във Валенсия

БЪЛГАРИ В ИСПАНИЯ

Каталуния отхвърли поканата на испанското правителство за обсъждане на референдума за независимост

20/05/2017 WORLD BG

Президентът на Каталуния Карлес Пучдемон отхвърли поканата на испанското правителство за обсъждане на референдума за независимост на автономната област, съобщава испанската преса. По-рано беше съобщено, че испанското правителство е призовало Пучдемон да обсъди провеждането на Последни

НАЧАЛО

Хранителни продукти, които не трябва да се съхраняват в хладилника

02/11/2016 WORLD BG

Колкото и странно да звучи, не всички продукти могат да се съхраняват в хладилник. Студът може да ускори разлагането на някои храни, правейки ги негодни за консумация преждевременно, докато други могат да загубят първоначалния си Последни