В Испания оперираха бебета още в утробата на майка им

раазменено бебе

В Испания оперираха бебета още в утробата на майка им, тъй като на един от рутинните прегледи е установено, че има опасност за живота на близнаците.

Те страдали от синдром на фето- фитална трансфузия, т. е. към единия ембрион е имало по- голям кръвоток отколкото към другия, което натоварва сърцето на първия и е причина за недохранването на втория.

За да бъдат спасени децата е трябвало, заедно с бременната им майка да се подложат на тази животоспасяваща операция в болницата San Joan de Deu в Барселона.

На 17 юни 2019 г. еднояйчните близнаци Лиам и Жулен са се родили живи и здрави, и заедно с родителите си живеят в Вияреал де ла Канал (Villareal de la Canal), провинция Уеска (Huesca), област Арагон.

Испания е на първо място в света по трансплантации и донорство на органи

Оправдаха българите, обвинени за източване на 1,5 млн. евро от испанската здравна система

Digiprove sealThis content has been Digiproved

Be the first to comment

Leave a Reply